KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15396359
*
nr 1539 6359
Gösta Nyberg
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, "Fönster mot Riddarholmen. Signerad. Olja på duk, 119x59 cm, yttermått inklusive ram: 132x71 cm
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 maj 2023
kl 19:14:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/5 07:55:34
1
1.000 kr
8/5 19:09:40
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta nyberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08
-
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
-
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53
-
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24
-
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30
*
Gösta Nyberg
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
nr 1539 6359
Gösta Nyberg
(f. 1913), Sverige
Oljemålning, "Fönster mot Riddarholmen. Signerad. Olja på duk, 119x59 cm, yttermått inklusive ram: 132x71 cm
Gösta Nyberg, född 1913, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 maj 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/5 07:55:34 | 1 | 1.000 kr |
| 8/5 19:09:40 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gösta nyberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6665 Akrylmålning
Ann Makander (f. 1954), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 20:08 -
6498 Oljemålning
1800-tal, Porträtt av Ulrika Eleonora Beata Fredri..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30 -
8074 Oljemålning
Agneta Gussander (f. 1949), Sverige. "Ur bilden". ..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:38
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:53 -
6350 Oljemålning
Anders Andrén, Signerad, "Utö". Olja på duk, 63x97..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 18:24 -
6046 Oljemålning
Aneta Karas. Signerad, kvinna i badkar. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
12 jan kl 19:30



